با خرید سی آر ام CRM به دنبال چه چیزی باشید

نرم افزار سی آر ام CRM یکی از نرم افزارهایی است که طی سالهای گذشته به شدت مورد استقبال مدیران کسب و کارها و مدیران فروش قرار گرفته است.

نرم افزار سی آر ام CRM

یک ابزار انقلابی برای مشاغل در تمام صنایع است. به جای اینکه اطلاعات را بین صفحات اکسل یا پلتفرم‌های مختلف جابجا کنید.

 12 دلیل مفید بودن نرم افزار CRM

نرم افزار سی آر ام CRM به عنوان منبعی از داده ها برای عملیات فروش، بازاریابی و خدمات مشتری شما عمل می‌کند.

انتخاب سی آر ام مناسب برای نیازهای شما، کلید افزایش مقیاس و تغییر عملکرد به نفع شما و مشتریان است.

به گزارش فوربس 12 مزیت نرم افزار سی آر ام CRM را فهرست می‌کنیم که هر کسب و کار در حال رشدی باید به آن توجه کند.نرم افزار CRM مزایای بسیاری را برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورد که مهمترین آنها عبارتند از:

1-متمرکز کردن داده ها در سی آر ام CRM

داده های جزیره‌ای و غیر قابل اعتماد یکی از سردگمی‌های مدیران است.متمرکز کردن داده ها کسب و کار شما در نرم افزار سی آر ام CRM مهمترین ویژگی CRM است. داده‌های متمرکز به این معنی است که تیم شما زمان کمتری را صرف پاک‌سازی یا آماده‌سازی داده‌ها می‌کند. و زمان بیشتری را برای رشد و موفقیت صرف می‌کند.

پایگاه داده متمرکز جایی است که اطلاعات در یک مکان جمع‌آوری، ذخیره و نگهداری می‌شود اما از نقاط زیادی قابل دسترسی است.

اطلاعات مهم در مورد قیف فروش، روابط با مشتری و عملکرد اعضای تیم شما را ذخیره می‌کند و سپس به راحتی قابل دسترسی است. این امر بسیار مهم است زیرا از گم شدن یا پراکندگی اطلاعات در میان پلتفرم های مختلف جلوگیری می‌کند.

مزایای  متمرکز کردن داده ها با سی آر ام

  1. افزایش سرعت دسترسی به داده ها
  2. افزایس امنیت دادهای با ارزش
  3. حذف داده های تکراری و غیر مفید
  4. مقرون به صرفه تر از سایر روشها
  5. به روز رسانی سریعتر و مطمئن‌تر
  6. کاهش خطاهای سهوی و عمدی
متمرکز کردن داده ها در سی آر ام CRM

2-سازماندهی داده ها

سازماندهی داده‌ها عمل دسته‌بندی داده‌ها برای قابل استفاده‌تر کردن آنها است. مشابه یک پوشه، جایی که اسناد مهم را در آن نگهداری می‌کنیم.

باید داده‌های خود را به منطقی‌ترین و منظم‌ترین شکل مرتب کنید.بنابراین شما‌ و هرکس دیگری که به آن دسترسی دارد.می‌تواند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کند.

دلایل اهمیت سازماندهی داده

  1. حجم داده‌هایی که مدیریت می‌کنید
  2. تعداد منابعی که از آن‌ها می‌آیند
  3. تعداد کاربرانی که به آن دسترسی دارند

نرم افزار سی آر ام CRM نه تنها داده ها را متمرکز می‌کند، بلکه آنها را نیز سازماندهی می‌کند. شما به راحتی می‌توانید اطلاعات مشتری و همچنین داده‌های مربوط به عملکرد کسب و کار را جستجو و پیدا کنید.

سازماندهی داده ها سی آر ام CRM

3-صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری با سی آر ام CRM

با داده‌های متمرکز و سازماندهی شده، تیم شما زمان کمتری را صرف تعقیب پاسخ‌هایی می‌کند که به دنبال آن هستند.داده‌های متمرکز به کمک نرم افزار سی آر ام CRM با چند کلیک روی مونیتور شما برای تصمیم گیری مهیا است.بنابراین بهره وری و کارایی کسب و کار شما را افزایش می‌یابد.

4-ارائه خدمات بهتر به مشتریان

تیم خدمات مشتری شما می‌تواند تاریخچه تعاملات هر مشتری با شرکت شما، محصولات یا خدماتی که از شما خریداری کرده و موارد دیگر را ببیند. آماده بودن این اطلاعات به افزایش رضایت مشتری کمک می‌کند. زیرا تیم شما می‌تواند سطح بالاتری از خدمات را ارائه دهد.

5-بهبود بخش بندی مشتریان

فهرست بزرگی از مخاطبین ممکن است طاقت فرسا باشد، اما نرم افزار به شما کمک می‌کند. فهرست خود را بر اساس معیارهایی که تعیین کرده‌اید سازماندهی کنید. به این ترتیب، تیم شما می‌تواند وظایف را اولویت‌بندی کند و ارتباطات هدفمندتری را ارسال کند.

6-تسهیل ارتباطات داخلی آسانتر

CRM ارتباط بین تیم ها را ساده‎‌تر می‌کنند. اعضای تیم شما می‌توانند یکدیگر را در کارهای مختلف و به‌روزرسانی‌های درون سیستم برچسب‌گذاری کنند. تا همه از آنچه در داخل می‌گذرد به‌روز باشند.

7-گزارشات خودکار به کمک گزارش ساز سی آر ام CRM

CRM می‌تواند گزارش‌های فروش خاصی را به‌طور خودکار برای تیم شما تولید کند، بنابراین پنجره‌ای سریع‌تر و دقیق‌تر به عملکرد ارائه می‌کند.

8-ارائه پیش بینی دقیق تر کسب و کار

CRM می‌توانند به شما در تفسیر داده هایتان کمک کنند تا بتوانید عملکرد آینده را با دقت بیشتری پیش بینی کنید.

9-مدیریت روابط با مشتری بالقوه

پیگیری ها بخش مهمی از چرخه فروش شما هستند. CRM می‌تواند به شما اطلاع دهد که زمان برنامه‌ریزی تماس یا ارسال ایمیل به یک مشتری احتمالی است. تا احتمال دستیابی به اهداف یا فراتر از آن‌ها بیشتر باشد.

10-افزایش فروش

به لطف تمام بینش ها و مزایای سازمانی که CRM فراهم می‌کند، احتمالاً فروش شما افزایش می‌یابد. زمان و داده های بیشتر می‌تواند به تیم شما کمک کند هوشمندتر بفروشد.

11-افزایش حفظ مشتری

مشتریان فعلی شما نیز از مزایای CRM بهره می‌برند. از طریق مدیریت بهتر بلیط، تجزیه و تحلیل احساسات و ارتباطات سریع تر، نرخ نگهداری شما نیز احتمالاً پس از اجرای CRM بهبود می‌یابد.

12-مقیاس پذیری آسان تر

با متمرکز کردن اطلاعات خود و ساده‌تر کردن ارتباطات، تیم شما می‌تواند بدون موانع لجستیکی و سردردهای زیادی گسترش یابد. نرم افزار سی آر ام CRM  می‌تواند مانند تجارت شما رشد کند.