قیف فروش در نرم افزار CRM فرادیس

قیف فروش در نرم افزار CRM فرادیس برای مدیرکسب و کار، مدیر فروش و تیم بازاریابی و فروش از اهمیت زیادی برخوردار است.
شما در بخش شخص جدید با توجه به کیفیت مشتری، پتانسیلی برای شخص ثبت کرده اید. این شخص می تواند سرنخ، فرصت فروش، مشتری عادی یا مشتری وفادار باشد.
فرض کنید شما به عنوان مدیر فروش می‌خواید در همین لحظه بدانید در هفته گذشته چه تعداد مشتری از سایت شرکت، با شما تماس گرفته‌اند یا فرم سفارش را پر کرده‌اند. برای اینکار فقط کافی است در تب اشخاص روی لینک قیف فروش کلیک کنید.

این قیف میزان مشتریان شما را طبق پتانسیل هایی که در شخص جدید ایجاد کرده‌اید نشان می‌دهد. شما می‌توانید برای مشتریانتان پتانسیل های متعددی را انتخاب نمایید و براساس همان قیف فروش خود را تشکیل دهید.

به عنوان مثال تصویر زیر فراوانی مشتریان شما را براساس پتانسیل های سرنخ، مشتری بالقوه ، مشتری بالفعل و … در نرم افزار CRM فرادیس نمایش می‌دهد.

قیف فروش چیست؟

قیف فروش اصطلاحی است که در بازاریابی کاربرد دارد و مدلی برای درک بهتر فرایند فروش است. قیف فروش مسیری است که یک سرنخ (مشتری علاقه‌مند) طی می‌کند تا به یک مشتری واقعی تبدیل شود. در مدل بازاریابی قیف فروش همه چیز از یک سرنخ شروع شده و در نهایت تا تبدیل شدن به مشتری واقعی و مشتری وفادار ادامه می‌یابد.

مسلما تمام اشخاصی که با شرکت شما آشنا می‌شوند، از شما خرید نخواهند کرد.مثلا همه اشخاصی که وارد سایت می‌شوند تبدیل به مشتری نخواهند شد به همین دلیل سرنخ های فروش با جلو رفتن در قیف فروش ریزش خواهند داشت به همین دلیل قسمتهای پایین‌تر قیف، کوچکتر است.

در نرم افزار CRM فرادیس به راحتی و با یک کلیک می‌توانید وضعیت قیف فروش شرکت را در هفته، ماه، سال و… تنها با یک کلیک مشاهده کنید.