چرا خرید نرم افزار CRM، برای مدیر کسب و کار ضروری است؟

نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار CRM یکی از محبوبترین نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری است که به بازاریابی ، فروش و خدمات مشتری در کسب و کار شما کمک می کند.
نرم افزار CRM نقش مهمی در صرفه جویی هزینه ها، زمان و افزایش سرعت کارها می شود.
درآمد و سود کسب و کار شما از مشتری بدست می آید، تبلیغات، محصولات و خدمات شما به تنهایی سود آور نیست مگر اینکه مشتری از شما خرید کند به همین دلیل مدیریت مشتری بسیار مهم است.

چرا نرم افزار CRM بخریم

وقتی شما 10 یا 20 مشتری داشته باشید مدیریت مشتری بدون نرم افزار CRM به صورت دستی کار سختی نیست ولی زمانی که تعداد مشتریان زیاد شوند مدیریت مشتری بدون نرم افزار CRM امکان پذیر نیست.
اطلاعاتی که از تحقیقات بازار بدست می آیند برای مدیر کسب و کار و مدیر فروش بسیار با ارزش هستند.کارشناس فروش، اطلاعاتی که از از بازار، روابط، تماس ها و پیگیری های مشتری بدست می آورد به صورت ساختارمند و دسته بندی شده در نرم افزار CRM ثبت می کند. اطلاعات ذخیره شده توسط نرم افزار CRM تجزیه تحلیل می شود و گزارشات ارزشمندی در اختیار مدیر فروش قرار می گیرد
متاسفانه در برخی از سازمان ها به دلیل جمع آوری اطلاعات بازار به شیوه های سنتی (نگهداری در حافظه، فایل اکسل ، سررسید و…) امکان تجزیه تحلیل اطلاعات وجود ندارد و با تغییر مدیر فروش عموما مدیران ارشد آخرین اطلاعات بازار که حاصل پیگیری ساعتها کار مداوم و تماس با مشتری است از دست می دهند.

چرا خرید نرم افزار CRM مهم است؟

هدف همه کسب و کارهای تولیدی، خدماتی، کسب و کارهای آنلاین و …،کسب سود است. سودآوری کسب و کارها فقط به کمک جذب مشتری بهتر و حفظ مشتری، موفق خواهد بود.
یادمان باشد مشتریان شما قدرت کسب و کار شما را تعیین می کنند و هرچه تعداد مشتریان وفادار بیشتر باشند قدرت شما در تجارت بیشتر خواهد بود.
مشتریان هزینه های اداری، حقوق پرسنل، خرید مواد اولیه و سود سهامداران شرکت را پرداخت می‌کنند.
به همین دلیل نرم افزار CRM به منظور مدیریت بهتر مشتریان طراحی شده است و نتیجه استفاده از نرم افزار CRM بهبود درآمد و سودآوری، کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت کارها و افزایش وفاداری مشتری است.
نرم افزار CRM راه حل سیستم سازی کسب‌ و‌ کار شماست. نرم افزار CRM برای همه فعالیت‌های کسب و کار شما راه حل های سیستمی دارد و به شما کمک می‌کند تا با کمترین دخالت مدیر و پرسنل همه کارها به خوبی پیش روند.
با آزادتر شدن وقت مدیران، پرداختن به کارهای مدیریتی و رشد کسب و کار راحتر و سریعتر پیش می‌رود.در نبود مدیران در شرکت همه کارها به صورت اتوماتیک و بدون وابستگی انجام می‌شود و کارهای ناتمام با واگذاری، راحتر به نتیجه می‌رسد.

چرا خرید نرم افزار CRM مهم است

1-سودآوری با خرید نرم افزار CRM
افزایش مشتریان وفادار با سود آور بودن شرکت شما رابطه مستقیم دارد برندهای بزرگ دنیا با داشتن مشتریان وفادار بیشتر، موفق و قدرتمند هستند. به زبان ساده با خرید و پیاده سازی نرم افزار CRM تعداد مشتریان بهتر و وفادارتر را افزایش می‌دهید و به همان نسبت سهم بازار و سود بیشتری بدست می آورید.
نرم افزار CRM به شرکت شما کمک می کند تا شناخت شما از مشتری بیشتر شود و با بدست آوردن نیازهای آشکار و پنهان مشتری و اتوماتیک سازی فرآیندها قدرت اثر بخشی فرآیند بازاریابی، فروش و برقراری ارتباط نزدیک با مشتریان خود را افزایش دهید.
خرید نرم افزار CRM با ساده‌تر کردن و بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار، کاهش خطاها و تعلل های کاری باعث سوآور شدن شرکت شما خواهد شد. نرم افزار CRM هدر رفت منابع مالی و زمانی، نیروی انسانی و منابع بازاریابی تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

2-کاهش شدید هزینه های اداری و نیروی کار

خرید نرم افزار CRM فواید زیادی برای کسب و کار شما دارد اما مهمترین ویژگی کاهش هزینه های آشکار و پنهان مدیریت مشتری است.
نرم افزار CRM با شناخت بهتر از مشتری، روابط پایداری با مشتری بهتر ایجاد می‌کند مشتریان غیر فعال و بی کیفیت را آرشیو می‌کند و فرایندهای فروش و بازاریابی خودکار و ساده‌تر اجرا می‌شود.
پیگیری‌های یک سرنخ فروش تا مرحله خرید (یادآوری پیگیریهای بعدی مشتری) در قیف فروش به راحتی مدیریت می‌شود و هزینه‌های تبلیغات و هزینه‌های ادارای با هوشمند‌سازی فروش کاهش می‌یابد.

3- اتوماتیک سازی و افزایش سرعت کارها

شما با خرید نرم افزار CRM تنها با چند کلیک به حجم زیادی از اطلاعات دسته بندی شدی و مفید درباره مشتری دسترسی خواهید داشت و با یک کلیک گزارشات هوشمند بازاریابی و فروش روی میز شما حاضر خواهد بود.
مشتریان را بهتر و سریعتر پیگیری کنید و بی نظمی و هرج و مرج در محیط کسب و کار را فراموش کنید، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران احساس آشفتگی و کندی در استفاده از آن نخواهند داشت.کارهای تکراری و بدون بازده با گذشت زمان حذف می شوند.

4-امنیت اطلاعات مشتری و اطلاعات فرآیندهای کاری

یکی از مهمترین چالش های مدیر هر کسب و کاری امنیت اطلاعات مشتریانی است که حاصل فرآیند فروش و بازاریابی و طی سالها تلاش و صرف هزینه های زیاد بدست آمده است.
با خرید نرم افزار CRM هر کاربر احراز هویت شده اجازه دسترسی به اطلاعاتی که توسط مدیر نرم افزار تعیین شده است دارد. نرم افزار CRM مانند دوربین مدار بسته همه فعالیتهای پرسنل را ثبت می‌کند و هرگونه کپی برداری، دستکاری عمدی یا سهوی اطلاعات مشتری کنترل و قابل بازیابی خواهد بود.
اما سررسید یا فایل اکسل به عنوان ابزاری برای مدیریت اطلاعات مشتری ضعیف ترین و شکننده ترین سطح امنیت را خواهد داشت.

خرید نرم افزار CRM به نفع چه کسانی است؟

1-مدیر کسب و کار

هدف مدیر هر کسب و کار، سودآوری است. نرم افزار CRM با ارائه شاخص های مهم از وضعیت سلامت کسب و کارتان به شما کمک می‌کند تا سود بیشتری بدست آورید، خطاهای کاری را شناسایی و برطرف کنید استرس و فشارهای کاری کم کنید و از شغلتان لذت ببرید.
نرم افزار CRM داشبوردها و گزارشات جامعی از بانک اطلاعاتی مشتریان، سرنخ ها و فرصتهای فروش، فرآیند بازاریابی و فروش، مدیریت رضایت و شکایات مشتری، عملکرد پرسنل و … را فقط با چند کلیک در اختیار مدیر کسب و کار قرار می دهد با این گزارشات دید کاملی از وضعیت و شرایط کسب و کار خود خواهید داشت.

2-تیم فروش و بازاریابی

نرم افزار CRM امکانات خارق العاده ای را در اختیار بازاریاب، ویزیتور، کارشناس فروش و مدیر فروش قرار می دهد کارشناس فروش سرنخ و فرصت های فروش را با سرعت و دقت بیشتری پیگیری می کند.مدیر فروش کنترل بهتری بر مدیریت قیف فروش و مدیریت کمپین های بازاریابی خواهد داشت.
تا نرم افزار CRM نخرید مدیر فروش موفق نخواهید شد.

3-مشتری

مشتری بازیگر اصلی در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است و با افزایش کیفیت خدمات بیشترین سود عاید مشتری می‌شود.
نرم افزار CRM با هدف جذب ، حفظ و رضایت مشتری طراحی شده است و تمام فرآیندها در نرم افزار CRM با تمرکز بر رضایت مشتری پیش می‌رود.شرکتهایی با خدمات بهتر همیشه جذاب تر و موردپسند مشتریان بوده‌اند.

4-سهامداران

اهداف مالی و امنیت سرمایه از مهمترین دلایل سرمایه گذاری افراد در هر کسب و کاری است.به کمک نرم افزار CRM با مدیریت بهتر مشتری و افزایش سرمایه مشتری سود بیشتری نصیب سهامداران خواهد شد.
سهامداران باهوش از تکنولوژیهای جدید برای مدیریت بهتر مشتری استفاده می‌کنند و از ارتباط مستقیم سرمایه گذاری و رضایت مشتری بیشترین سود را بدست می‌آورند.

خرید نرم افزار CRM به نفع چه کسانی است؟

با خرید نرم افزار CRM سرمایه مشتری را چند برابر کنید

کسب مشتری جدید هزینه دارد و حفظ این ارتباطات نیز حتی هزینه بیشتری می تواند داشته باشد.
با این حال اگر این ارتباطات حفظ نشود، هزینه کسب مشتری یا جایگذین کردن مشتری جدید بسیار گران خواهد بود، این سرمایه مشتری نامیده می‌شود.
تبدیل مشتری به کالایی ارزشمند باید برای هر فرد شرکت به صورت یک وظیفه شفاف دربیاید درک مناسب مدیریت ارتباط با مشتری از طرف تمام پرسنل شرکت بسیار بیشتر از یک کالای خوب اهمیت دارد
مدیریت ارتباط با مشتری، تمام فرآیندهای شرکت ( تولید، فروش، بازاریابی،خدمات قبل از فروش، خدمات هنگام فروش، خدمات پس از فروش، خدمات مشتری، تحقیق و توسعه، منابع انسانی و … ) را که نیازمند تماس مستقیم و غیر مستقیم با مشتری است در بر می‌گیرد.

مزایای خرید نرم افزار CRM چیست؟

1-دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مشتری به کمک فیلترهای جستجو
2-ثبت اطلاعات دقیق مشتریان و دسته بندی شده در یک پایگاه داده متمرکز
3-ثبت و دسترسی سریع به اطلاعات بازاریابی، فرصت های فروش، پیگیری ها و … در یک پایگاه داده متمرکز
4-اتوماتیک کردن فرآیند ارتباط با مشتری، فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش
5-افزایش سود آوری با حفظ مشتری ارزشمند، بازگرداندن مشتریان سابق و جذب مشتری جدید
6-فروش متقاطع و بیش فروشی از طریق بانک اطلاعات خرید مشتریان
7-کاهش نیروی انسانی و کاهش هزینه های اداری، بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش
8-عدم وابستگی به پرسنل
9-بهبود فرآینها کاهش خطاهای بخش بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش و برطرف کردن نواقص
10-سرعت و دقت عالی در پردازش اطلاعات
11-امنیت و قدرت زیاد در ذخیره و بازیابی اطلاعات
12-یکپارچه سازي اطلاعات و به اشتراك گذاشتن اطلاعات بین بخش های مختلف شرکت با رعایت اصول امنیتی
13-جلوگیري ازانجام کارهاي تکراري

چگونه می توانم نرم افزار CRM فرادیس را تست کنم؟

شما می توانید با مراجعه به لینک زیر نرم افزار CRM فرادیس را به راحتی اجرا نمایید و فقط با کمک 10 دقیقه آموزش کسب و کارتان را هوشمندانه مدیریت کنید.
درصورتی که نیاز به مشاوره دارید کارشناسان فرادیس در یک جلسه حضوری و یا آنلاین به شما نشان خواهند داد که نرم افزار فرادیس چگونه باعث افزایش بهره‌وری، افزایش سرعت و کاهش هزینه‌ها در شرکت شما خواهد شد.

چگونه نرم افزار CRM کار می کند؟

نرم افزار CRM مانند دوربینی است که تمامی وقایع رخداده میان پرسنل و مشتریان را ضبط می کند و شما می توانید بدون محدودیت جغرافیایی این فیلم را مشاهده کنید و فعالیتها را زمانبندی، یکپارچه و مدیریت کنید هزینه های ارتباط با مشتری، بازاریابی و فروش را کاهش دهید و از طریق گزارشات تحلیلی برنامه بازاریابی و فروش خود را بهینه کنید.

نرم افزار CRM مهمترین و با ارزشترین دارایی هر کسب و کاری است که با توجه به صلاحدید مدیر نرم افزار مخفی کردن همه یا بخشی از اطلاعات نرم افزار CRM برای یک پرسنل یا گروهی از پرسنل ها یا بازاریاب ها اهمیت بسیاری دارد.

چگونه نرم افزار CRM کار می کند؟

 راه حل نرم افزار CRM برای مدیریت بازاریابی چیست؟

هر شرکتی فارغ از اینکه چه چیزی می فروشد از برنامه های بازاریابی مختلفی استفاده می‌کند.
عموما شرکتها از برنامه های بازاریابی تلفنی، بازاریابی بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی، بازاریابی آنلاین، بازاریابی شبکه های اجتماعی(اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و…)، تبلیغات مکتوب مانند مجلات و روزنامه ها یا بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کند.
اثر بخشی و هزینه های هر یک از کمپین های بازاریابی اهمیت مهمی برای مدیران شرکتها دارد.

اگر مدیران نتوانند جهت تصمیم گیری های بهتر از اطلاعات استفاده کنند اطلاعات بازاریابی هیچ فایده ای نخواهد داشت اطلاعاتی که به وسیله اطلاع رسانی بازاریابی و تحقیقات بازاریابی جمع آوری می‌شوند باید در سازمان توزیع گردد و در زمان مناسب به مدیران داده شود. (فیلیپ کارتر کتاب اصول بازاریابی)

شما نیاز به نرم افزارCRM ای دارید تا به شما کمک کند برنامه ریزی و زمانبندی درستی برای اجرای کمپینهای تبلیغاتی داشته باشید.
هزینه های تبلیغاتی را کاهش دهید. اطلاعات بدست آمده از کمپینهای تبلیغاتی طبقه بندی، ثبت و تحلیل کنید و اطلاعات را جهت تصمیم گیری های بهتر،کاهش هزینه ها و جلوگیری از اشتباهات جبران ناپذیر در اختیار مدیران قرار دهید

نرم افزار CRM فرادیس با فراهم آوردن نیازهای لازم برای چابک سازی فرآیند بازاریابی شما را یاری می کند تا منابع بازاریابی خود را مدیریت کنید.

امکانات نرم افزار CRM فرادیس در چابک سازی فرآیند بازاریابی

  1. قابلیت بخش بندی بازار
  2. قابلیت ایجاد کمپین بازاریابی
  3. مدیریت داشبوردهای بازاریابی