افزایش فروش چیست؟

افزایش فروش به همه راهکارهای آنلاین یا آفلاین که باعث افزایش تعداد مشتریان، افزایش حجم سفارشات یا تکرار خرید می‌شود،گفته می‌شود.
افزایش فروش به معنای افزایش درآمد یک کسب‌وکار از فروش محصولات یا خدمات است.رشد در تعداد یا افزایش ارزش معاملات انجام شده توسط یک کسب و کار به طور مستقیم بر سودآوری و ثبات مالی یک شرکت تاثیر می‌گذارد.

افزایش فروش چیست؟

راه های افزایش فروش چیست؟

سه راه برای افزایش فروش وجود دارد.با این حال، بیشتر شرکت‌ها فقط بر مورد یک یعنی افزایش مشتریان، تمرکز می‌کنند.به دست آوردن مشتریان جدید با نادیده گرفتن دو مورد دیگر، فرصت‌های فروش و فرصت‌های درآمدی زیادی را از دست می‌دهند.

  1. تعداد مشتریان را افزایش دهید.
  2. اندازه متوسط ​​سفارش را افزایش دهید.
  3. تعداد خریدهای تکراری را افزایش دهید.
راهکارهای افزایش فروش چیست؟

1.چگونه با افزایش تعداد مشتریان باعث افزایش فروش شویم؟

افزایش تعداد مشتریان گران ترین بخش افزایش فروش است.بنابراین ابتدا بر روی مشتریان فعلی تمرکز کنید، جستجوی راه‌هایی برای یافتن مشتریان جدید باعث افزایش فروش می‌شود.حضور فیزیکی یا آنلاین خود را گسترش دهید.
باز کردن مکان‌های جدید، برند شما را در معرض دید افرادی قرار می‌دهد که در آن مکان‌ها زندگی و کار می‌کنند. این یک راه واضح برای گسترش دسترسی شما به بازارهای جدید است.
بازاریابی خود را گسترش دهید ممکن است بتوانید با تغییر زمان، مکان و نحوه صحبت با مشتریان بالقوه، فروش خود را افزایش دهید.ده ها و ده ها تاکتیک برای افزایش فروش وجود دارد، بنابراین در تحقیق قرار دهید تا برخی از موارد خوب را فهرست کنید.

اینفوگرافی راه‌های افزایش فروش

2.چگونه با افزایش اندازه متوسط ​​سفارش باعث افزایش فروش شویم؟

وقتی مردم را به مرحله‌ای می‌رسانید که آماده خرید از شما هستند، می‌توانید از آنها بخواهید که چیزهای بیشتری بخرند. دلیل آن این است که رساندن مشتریان به نقطه خرید سخت‌ترین بخش فرآیند فروش است.
آنها باید به شما اعتماد کنند و به ارزشی که به دست می‌آورند ایمان داشته باشند. آنها باید خود را متقاعد کنند که به آن نیاز دارند یا می‌خواهند. و آنها باید باور کنند که خرید در این لحظه درست است.
هنگامی که مشتری تصمیم آگاهانه‌ای برای دادن پول به شما گرفتند، همزمان تصمیم گرفتند به شما اعتماد کنند. بنابراین، در آن لحظه، می توانید آنها را بیشتر بفروشید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

3.چگونه با افزایش تعداد خریدهای تکراری باعث افزایش فروش شویم؟

اگر می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید برای رسیدن به این هدف، شما باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان فعلی شما خریدهای تکراری انجام می‌دهند.به طور کلی، نگه داشتن مشتری فعلی بسیار ارزان‌تر و بهینه‌تر از به دست آوردن مشتری جدید است.میانگین ارزش سفارش مشتریان فعلی و وفادار 67 درصد بیشتر از خریدارانی است که برای اولین بار خرید می‌کنند.
به همین دلیل است که نظارت بر حفظ مشتری با ردیابی نرخ خرید تکراری ضروری است.اگر اکثر مشتریان شما فقط یک بار از فروشگاه شما خرید کرده‌اند، ممکن است لازم باشد راه هایی را بررسی کنید که می‌توانید نرخ تکرار خرید خود را بهبود بخشید.

خرید تکراری چیست؟

خریدهای تکراری، خریدهایی هستند که توسط یک مشتری فعلی انجام می‌شود. این مشتریان حداقل یک خرید قبلی با برند شما داشته‌اند. و به دلیل تجربه مشتری دلپذیری که داشته‌اند تصمیم گرفته‌اند خرید دیگری از شما انجام دهند. اگر 20 تا 30 درصد از مشتریان شما هر ماه برگردند و دوباره از شما خرید کنند، عملکرد بسیار خوبی خواهید داشت. دلیل خوبی برای این وجود دارد، یک مشتری تکراری احتمال بیشتری دارد که برای خرید بیشتر بازگردد.

به این فکر کنید چگونه می‌توانید مشتریان خود را برای خرید دوم، سوم و چهارم تشویق کنید؟

محاسبه نرخ خرید مجدد

یک راه ساده برای تعیین نرخ تکرار خرید، تقسیم تعداد مشتریانی که بیش از یک خرید انجام داده‌اند (در یک بازه تاریخی معین) بر تعداد کل مشتریان شما (در یک محدوده تاریخ معین) است.
اگر محصولاتی با قیمت بالا و ماندگاری بالا بفروشید، نرخ خرید مجدد شما به احتمال زیاد کمتر از شرکتی است که مواد مصرفی کم هزینه می‌فروشد.
هر محصولی که می‌فروشید، افزایش نرخ خرید تکراری شما به ایجاد روابط قوی‌تر با مشتریان شما بستگی دارد و این چیزی است که هر کسب و کاری می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

9 راه افزایش فروش در کسب و کار شما

کلید بهبود فروش این است که تمرکز خود را از کسب سود به افزایش عملکرد فروش و ایجاد یک تجربه شگفت انگیز برای مشتریان خود تغییر دهید. هر کارشناس فروش که ملاقات کنید این توصیه را به شما می‌دهد.

اگر علاقه مند به افزایش فروش هستید، می توانید این کار را با خواندن این مقاله انجام دهید.

1. روی مشتریان فعلی خود متمرکز باشید

اگر می خواهید فروش خود را افزایش دهید، نباید تمرکز خود را بر روی مشتریان فعلی در تلاش برای به دست آوردن مشتریان جدید از دست بدهید. به جای جذب مشتریان جدید، تمرکز خود را به سمت این سوق دهید که افرادی که از محصولات شما استفاده کرده‌اند یا خدمات شما را امتحان کرده‌اند دوباره از شما استفاده کنند و یاد بگیرند که چگونه از آنها نگهداری کنند. افرادی که شما را به مشتریان فعلی تبدیل می‌کنید، گاهی اوقات بالقوه فروش بهتری نسبت به افراد غریبه هستند.

به افراد بیشتری در بازار هدف خود دسترسی پیدا کنید

با این حال، اگر به دنبال رشد کسب و کار خود هستید و فروش را از پایگاه مشتریان فعلی خود به حداکثر می‌رسانید، باید مشتریان جدیدی را به دست آورید و به دست آورید. شما می‌توانید این کار را با گسترش دامنه تلاش های بازاریابی خود انجام دهید.

رقبای خود را بشناسید

یادگیری در مورد رقبا برای شما مفید خواهد بود. بدانید رقبای شما چه چیزی ارائه می دهند، تکنیک های جدید را کشف کنید و به راه هایی فکر کنید که بهتر از آنها باشید. این را به عنوان فرصتی برای افزایش فروش خود نگاه کنید، زیرا می توانید نقاط ضعف رقیب خود را کشف کرده و از آنها استفاده کنید و همچنین نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

3. محصولات منحصر به فرد و نوآورانه

اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما هنگام استفاده از محصولات یا خدمات شما کاملا راضی هستند. ترجیح دادن کسب و کار شما به مشتریان نسبت به سایر مشاغل زمانی حیاتی است که محصولات نوآورانه و منحصر به فردی را ارائه دهید که بهتر از محصولات مشابه در بازار هستند.

4. پرورش ارزش

ایجاد و پرورش ارزش در همه زمینه ها یکی دیگر از راه‌های عالی برای افزایش فروش است. یکی از راه های متعدد برای دستیابی به این امر آموزش کارکنان است. با پرورش ارزش، می‌توانید مشتریان فعلی را حفظ کنید و همچنین مشتریان جدیدی را به کسب و کار خود جذب کنید.

یک تغییر واقعی در کسب و کار خود ایجاد کنید

اگر به دنبال افزایش فروش، افزایش سود و بهبود عملکرد کسب و کار خود هستید، بررسی استراتژیک کسب و کار ما به شما کمک می‌کند تا شناسایی کنید که کجا می‌توانید فروش بیشتری داشته باشید، چگونه سود خود را به حداکثر برسانید، و عملکرد کسب و کار خود را بهبود بخشید.

5. ایجاد یک رویکرد خدمات مشتری

یک راه جالب برای دسترسی مشتریان به طیف متنوعی از محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، ایجاد یک مرکز جامع منابع و خدمات مشتری است. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که برندهای خود را زیر نظر دارید و در صورت وجود شکایت، فورا به آنها رسیدگی کنید. همیشه مطمئن شوید که مشتریان شما همیشه احساس استقبال و قدردانی می‌کنند.

6. روابط با مشتری

یکی دیگر از راه های خوب برای افزایش فروش، بهبود روابط با مشتری و رفتار واقعی با مشتریان موجود است. اطمینان حاصل کنید که از کارکنان خود قدردانی می‌کنید و با آنها خوب رفتار می کنید تا آنها بتوانند همین رفتار را با افرادی که به تجارت شما می‌آیند منتقل کنند. بهبود روابط با مشتری برای کسب و کار شما ارزشمند است.

7. ارتقاء

از طریق بازاریابی و تبلیغات، مشتریان شما از محصولات یا خدمات شما آگاه می‌شوند. ارائه تخفیف بر روی محصولات و خدمات شما نیز راه خوبی برای ترغیب مردم به تست و آزمایش محصولات شما است. از طریق تبلیغات، می‌توانید مشتریان جدید جذب کنید و همچنان مشتریان فعلی را به طور همزمان به حداکثر برسانید. شما همچنین می‌توانید نمونه‌ها را به صورت رایگان در برخی شرایط ارائه دهید.

8. بازاریابی پاداش

یک راه مطمئن برای بهبود فروش از طریق بازاریابی پاداش است. این یک راه خوب برای جلب توجه مشتری و آگاه کردن آنها از آنچه شما برای ارائه دارید است. پاداش دادن به مشتریان یکی دیگر از استراتژی‌های بازاریابی است که می‌تواند فروش کسب و کار را افزایش دهد.

9. محصولات معتبر ارائه دهید

اگر کسب و کار شما فاقد اعتبار است، انتظار نداشته باشید که مشتریان به کسب و کار شما اعتماد کنند یا با محصولات و خدماتی که ارائه می دهید احساس راحتی کنند. معتبر بودن یک عامل مهم تجاری است. با استفاده از تکنیک هایی مانند تبلیغات می‌توانید اعتبار فروش را افزایش دهید. به عنوان مثال، وقتی از نظرات مشتریان و تبلیغات بازاریابی آنلاین استفاده می‌کنید، می‌توانید کاری کنید که مشتریان به کسب و کار یا محصولات شما اعتماد کنند.

یک تغییر واقعی در کسب و کار خود ایجاد کنید
اگر به دنبال افزایش فروش، افزایش سود و بهبود عملکرد کسب و کار خود هستید، بررسی استراتژیک کسب و کار ما به شما کمک می کند تا شناسایی کنید که کجا می‌توانید فروش بیشتری داشته باشید، چگونه سود خود را به حداکثر برسانید، و عملکرد کسب و کار خود را بهبود بخشید.