دلیل اصلی خرید نرم افزار CRM چیست؟

در سال 1390 زمانی که اولین ورژن نرم افزار CRM فرادیس آماده معرفی به بازار شده بود مهمترین دغدغه شرکت ما معرفی این نرم افزار به مدیران شرکتها بود. بازیابی اولیه CRM بر پایه مقالات، معرفی و آموزش مدیریت ارتباط با مشتری به مدیران بود.

بازاریابی تلفنی و بازاریابی محتوایی از مهمترین ابزار بازاریابی ما بود با وجود تلاشهای زیاد و بازاریابی گسترده، فروش نرم افزار ما عموما یک نسخه در ماه و به شهر تهران محدود می‌شد.

امروزه بعد از گذشت 13 سال بازاریابی تلفن ما در حد صفر شده است و امروز تماسهای مشتریان با شرکت ما به شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، کرمان، شیراز،رفسنجان، بابل و … افزایش یافته است.

سالهای اولیه معرفی CRM نرم افزار اولین سول ما از مشتریان این بود

جناب آقای /سرکار خانم با چه هدفی نرم افزار CRM برای سازمان تان پیاده سازی می‌کنید؟

1- یادآوری پیگیریهای بعدی مشتری

اکثر مدیران از فراموشی تماسهای بعدی با مشتری شاکی هستند تماس اولیه با مشتری در شرکتها به خوبی انجام می‌شود ولی مسلما قطعی کردن فروش و مجاب کردن مشتری به خرید نیاز به پیگیری‌های بیشتری دارد که فراموش کردن تماس بعدی مساوی است با از دست دادن یک فرصت فروش

اولین و مهمترین دلیل مدیران فروش برای خرید نرم افزار CRM یادآوری پیگیریهای بعدی مشتری است

CRM نرم افزار با فراهم کردن محیطی زمانبندی شده همه پیگیریها را جلوی چشمتان قرار می‌دهد پیگیری مشتریان هرگز فراموش نمی‌شوند، همواره جلوی چشم هستند در صورتی که از سررسید تاریخ رد شود و پرسنل پیگیری را به اتمام نرساند با رنگ قرمز به همراه مدت زمان تاخیر همچنان روی میز کار نرم افزار جلوی چشم هستند و تا زمانی که انجام نشوند همین جا می‌مانند.

با نرم افزار CRM

فراموشی از کسب و کارتان فراموش می‌شود

2- دسترسی سریع به اطلاعات مشتری

اکثر مدیران فروش از نبود برنامه جامعی برای ثبت اطلاعات و دسترسی سریع به اطلاعاتی که عموما دسته بندی هم نشده اند شکایت دارند.

کارهای دستی مانند اکسل و کاغذ یا استفاده از نرم افزار های نامرتبط با مدیریت ارتباط با مشتری مانند حسابداری (حسابداری نرم افزار مدیرت امور مالی است) زمان با ارزشی که باید صرف بازاریابی و فروش شود هدر می دهد اطلاعات مشتری بین واحدهای مختلف شرکت در حال گردش است که به دلیل مجتمع نبودن اطلاعات، همکاری ضعیفی بین واحد های شکل می‌گیرد و امکان به اشتراک گذاری امن میان پرسنل شرکت وجود ندارد.

مدیران توقع دارن به راحتی و با چند کلیک به اطلاعات مشتریان بر اساس سابقه مشتری دسترسی داشته باشند تا بتوانند تصمیمات درست و سریع بگیرند.

مدیر فروش شرکتی قصد دارد قبل از حضور در نمایشگاه برای مشتریانی که سال قبل در نمایشگاه از غرفه شرکت بازدید داشته‌اند یک پیامک تبلیغاتی بفرستد و علاوه بر تشکر از بازدید سال گذشته برای بازدید مجدد اطلاع رسانی کند در نرم افزار CRM با انتخاب نحوه آشنایی و کلیک دگمه جستجو در کسری از ثانیه همه مشتریان شرکت کننده در نمایشگاه انتخاب می‌شوند.

5 دلیل اصلی مدیران فروش برای خرید نرم افزار CRM از سال 1390

3-حفظ رابطه بلند مدت با مشتری

چندین سال تجربه همکاری با شرکتهای مختلف به ما آموخته که بسیاری از کسب و کارهابرای حفظ مشتری اهمیتی قایل نبودن و فقط به جذب مشتری و فروش لحظه ای اهمیت می دادند اما شرایط اختصاصی چند سال اخیر با کاهش تعداد مشتریان، مدیران را متوجه این اشتباه کرد در سال گذشته مدیران توجه بیشتری به حفظ رابطه بلند مدت نشان دادند و به دنبالل تجهیزات و راهکارهای مدیرتی از جمله نرم افزار CRM بودند.

4-امنیت اطلاعات مشتریان

نگران کننده ترین دغدغه مدیران امنیت اطلاعات مشتریانی است که حاصل سالها تلاش و صرف هزینه‌های زیاد بازاریابی است اطلاعات نگهداری شده در فایهای اکسل به راحتی از طریق مموری یا اینترنت قابل انتقال است.

عمده ترین نگرانی های مدیران فروش در بخش امنیت اطلاعات

  1. وابستگی بیش از حد به پرسنل به دلیل مکتوب نشدن همه پیگیریها
  2. کپی برداری از فایل ها، دسترسی و افشاء اطلاعات
  3. دسترسی غیر مجاز به اطلاعات محرمانه
  4. دستکاری کردن عمدی یا سهوی اطلاعات
  5. عدم همکاری نیروی انسانی و استخدام شدن همین نیروها در شرکتهای رقیب

با CRM پیاده سازی نرم افزار در کسب و کار خود با تعیین حق دسترسی به هر کاربر یا گروه کاربری می توانید 4 عمل مشاهده، ثبت ، ویرایش و حذف اطلاعات کنترل نمایید. همچنین در صورت تغییر اطلاعات تاریخچه ای از اطلاعات حذف شده یا تغییر کرده در اختیار شما قرار خواهد گرفت در صورتی که مورد تایید شما نباشد به حالت اول برگردانده شود. با حفظ امنیت امکان کپی برداری، تغییر یا دستکاری و انتقال اطلاعات مشتریان بدون کسب اجازه از مدیر امکان پذیر نیست. از زمان ورود کاربر به نرم افزار تا زمان خروج کاربر همه فعالیتهای کاربر بر حسب زمان انجام ثبت خواهد شد.

با نرم افزار CRM وابستگی به پرسنل،کپی برداری و دستکاری عمدی یا سهوی اطلاعات از کسب و کارتان حذف می‌‌شود.

با نرم افزار CRM

وابستگی به پرسنل، کپی برداری و دستکاری عمدی یا سهوی اطلاعات از کسب و کارتان حذف می‌‌شود

5-منظم کردن فرآیند بازاریابی و فروش

برنامه بازاریابی کلیه فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی پرسنل شرکت برای دستابی به اهداف فروش است.
وظیفه اصلی بخش بازاریابی معرفی محصول ، ایجاد علاقه برای مشتری، کسب اعتماد مشتری، تحریک مشتری به خرید و نهایتا فروش قطعی به مشتری است. عموما مجموعه‌ای از تبلیغات باعث خرید کردن مشتری از شما خواهد شد.
اکثر مدیران فروش از بی‌نظمی در اجرای برنامه بازاریابی که نتیجه ساعتها هدف گذاری، طراحی ، مشورت و برنامه ریزی است ناراضی هستند.
شما به کمک نرم افزار CRM می‌توانید برنامه بازاریابی هفته، ماه و سالهای آینده را به خوبی و به صورت اتوماتیک و با حداقل کردن نیروی انسانی اجرا و مدیریت کنید.