تذکر: قبل از ایمپورت اطلاعات در نرم افزار CRM فرادیس لطفا از نرم افزار فرادیس، بکاپ (نسخه پشتیبان) گرفته شود.

در صورت اشتباه ایمپورت کردن اطلاعات مشتریان خود می‌توانید به راحتی با بازیابی کردن نسخه پشتیبان دوباره اطلاعات را به حالت قبل برگردانید.
چگونه از نرم افزار CRM فرادیس بکاپ (نسخه پشتیبان) بگیرم؟

به منوی تنظیمات رفته سپس بخش عمومی و گزینه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات را انتخاب نمایید. در صفحه بازشده می‌توانید هم از دیتابیس و هم از فایل ها بکاپ بگیرید.

روی هر کدام از عنوان های پشتیبان گیری کلیک تا لینک دانلودشان ظاهر شود. روی هرکدام از لینک ها که کلیک نمایید فایل به طور خودکار دانلود میشود.

برای ایمپورت اطلاعات مشتریان قبلی در نرم افزار CRM فرادیس باید به منو تنظیمات رفته و گزینه عمومی و سپس ایمپورت اطلاعات را انتخاب کنید. قبل از ایمپورت ابتدا راهنما را مشاهده بفرمایید. سپس در صفحه باز شده باتوجه به عکس اکسل نمونه را دانلود کنید. اطلاعات مشتریان قبلی تان را با توجه به همان ستون هایی که در فایل قرار دارد ذخیره نمایید. سپس در قسمت انتخاب فایل اکسل فایل ذخیره شده را انتخاب نمایید.  با انتخاب گزینه اشخاصی که شماره آنها تکراری است می‌توانید از ورود اطلاعات مشتریان تکراری خودداری نمایید.

در نهایت با زدن دکمه چک کردن فایل اکسل در صورتی که به شما خطا نداد، دکمه ثبت را بزنید. بنابراین کلیه اطلاعات مشتریانی را که در اکسل داشته اید را ایمپورت نمایید.

لازم به ذکر است که شما قبل از ورود اطلاعات می‌توانید نحوه آشنایی، پتانسیل و زمینه فعالیت مشتریان را هم انتخاب نمایید. فقط این نکته فراموش نشود که به صورت گروهی تمام این اطلاعات برای مشتریان شما ثبت می‌گردد.