برای تهیه بکاپ نرم افزار CRM فرادیس باید به منو تنظیمات، عمومی، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بروید.

تهیه بکاپ نرم افزار CRM فرادیس شامل دو مرحله می‌باشد.

مرحله اول)پشتیبان گیری از دیتابیس می‌باشد. شما جهت گرفتن پشتیبان از سیستم خودتان، روی دکمه ‘پشتیبان گیری از دیتابیس’ کلیک نمایید. چند لحظه صبر نمایید، تا لینک دانلود نمایش داده شود. فایل پشتیبان را دانلود نموده و در محلی امن نگهداری نمایید.

مرحله دوم)پشتیبان گیری از فایلها جهت گرفتن پشتیبان از فایلها می باشد. با کلیک بر روی دکمه ‘پشتیبان گیری از فایلها’ چند لحظه صبر نمایید تا لینک دانلود نمایش داده شود. فایل پشتیبان را دانلود نموده و در محلی امن نگهداری نمایید. هنگام بازیابی نیز به ترتیب همان فایلها را انتخاب کرده و بازیابی را انجام می دهید. ابتدا بازیابی دیتابیس سپس فایلها را انجام دهید.

به همین راحتی بکاپ نرم افزار CRM فرادیس را می‌توانید روزانه به طور دستی بگیرید.

پشتیبان گیری یا بکاپ چیست؟

کلمۀ بکاپ معادل اصطلاح Backup در زبان انگلیسی است. معنیِ بکاپ در فارسی به “پشتیبان” یا “نسخۀ پشتیبان” معروف است.

درواقع بکاپ (BackUp) یا نسخه ی پشتیبان، نسخه‌ی کپی شده اطلاعات شما است که در محلی جداگانه ذخیره سازی می‌شود.

اگر روزی اطلاعات شخصی شما توسط یک سری عوامل ناشناخته از بین برود احتمال اینکه اطلاعات شما برای همیشه از دست برود بسیار زیاد است. و گاهی اوقات بازیابی این اطلاعات دشوار است. خب حالا باید چیکار کنیم؟

شما باید از قبل از اینکه به این مسائل گرفتارشوید باید نسخه ای از این اطلاعات را در جای دیگری ذخیره کنید. به این عمل بکاپ گیری یا پشتیبان گیری می گویند.

پشتیبان‌گیری اطلاعات به چه معناست؟

پشتیبان گیری اطلاعات یعنی همان تهیه بکاپ یا نسخه پشتیبان و برای زمانی که به هر دلیلی اطلاعات اصلی شما صدمه ببینند و یا از بین بروند قابل استفاده است و به همین دلیل اهمیت بالایی دارد.

از دلایل رایج از دست رفتن اطلاعات، مواردی مانند مشکلات و خرابی‌های سخت افزاری یا سیستمی (۴۴ درصد)، خطای انسانی (۳۲ درصد)، خرابی نرم افزار (۱۴ درصد) و ویروس های کامپیوتری (۷ درصد) است.