باشگاه مشتری چیست؟

باشگاه مشتری (Loyalty Club) یک استراتژی بازاریابی است که به کمک تکنیک‌های ایجاد انگیزه مشتریان را برای خرید مجدد ترغیب می‌کند.باشگاه مشتریان ابزار قدرتمندی برای فروش بیشتر به مشتریان فعلی است.برنامه های وفادارسازی مشتریان را برای خرید بیشتر ترغیب می‌کند.باشگاه مشتری باعث فروش بیشتر به مشتری، فروش محصولات جدید یا فروش محصول توسط مشتری می‌شود.

چرا باشگاه مشتری فرادیس باعث افزایش فروش می شود

چرا باشگاه مشتری باعث افزایش فروش می شود؟

باشگاه مشتری، مشتریان را با ایجاد انگیزه برای خرید از شرکت شما تشویق می‌کند.ایجاد انگیزه های خرید مجدد در قالب سیستم‌های امتیازدهی، سیستم‌های اعتباردهی، استفاده از سیاست‌های تخفیفی مختلف، تعریف کمپین‌ها و پیشنهادهای شگفت انگیز، برگزاری قرعه‌کشی و مسابقات و … به مشتریان ارائه می‌شوند.حفظ مشتری با اجرای برنامه های وفادارسازی مشتری، باعث فروش پیوسته و وفادارسازی مشتریان می‌شود.

چرا باشگاه مشتری اهمیت دارد؟

1-افزایش وفاداری مشتریان

با ارائه برنامه‌های ویژه، تخفیف‌ها، امتیازهای وفاداری و خدمات ویژه به اعضای باشگاه، شرکت‌ها می‌توانند مشتریان خود را به خود متصل کرده و وفاداری آن‌ها را افزایش دهند.

2-افزایش میانگین ارزش مشتریان (CLV)

باشگاه می‌تواند منجر به افزایش میانگین ارزش مشتریان شود، زیرا افرادی که به طور مداوم از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کنند، ممکن است در طول زمان مصرف بیشتری داشته باشند.

3-افزایش فروش و درآمد

با ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه به اعضای باشگاه، شرکت‌ها می‌توانند فروش و درآمد خود را افزایش دهند.

4-تبلیغات دهان به دهان و بازاریابی موندگار

باشگاه می‌تواند به عنوان ابزاری برای تبلیغات دهان به دهان و بازاریابی موندگار عمل کند، زیرا مشتریان را تشویق می‌کند تا تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و به دوستان و آشنایان خود درباره شرکت و محصولات آن توصیه کنند.

5-تحلیل رفتار مشتریان

با اطلاعاتی که از طریق باشگاه جمع‌آوری می‌شود، شرکت‌ها می‌توانند بهترین روش‌ها برای جلب و نگه‌داشتن مشتریان را شناسایی و پیاده‌سازی کنند.به طور کلی، باشگاه  به شرکت‌ها کمک می‌کند تا رابطه مستقیم و موثرتری با مشتریان خود برقرار کنند و از آن‌ها به عنوان یک منبع ارزشمند برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنند.

تفاوت بین باشگاه مشتریان و مدیریت ارتباط با مشتری CRM چیست؟

باشگاه مشتریان و مدیریت ارتباط با مشتری CRM دو مفهوم متفاوت هستند اما می‌توانند به طور همزمان در یک سازمان استفاده شوند و تکمیل کننده یکدیگر باشند.
هدف اصلی باشگاه مشتریان افزایش وفاداری مشتریان و ایجاد ارتباط مستقیم‌تر و موثرتر با آن‌ها است.
اما مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM برای مدیریت ارتباطات و اطلاعات مشتریان، تعاملات با آن‌ها، و تحلیل داده‌های مربوط به آن‌ها استفاده می‌شود.
از آن‌جایی که باشگاه مشتریان بیشتر بر روی جلب و نگه‌داری مشتریان تمرکز دارد و CRM بیشتر بر روی مدیریت اطلاعات و ارتباط با مشتریان تمرکز دارد، این دو مفهوم می‌توانند به طور موثر با یکدیگر ترکیب شوند تا تجربه مشتری بهبود یابد و روابط با مشتریان بهبود یابد.

اهدف باشگاه مشتریان چیست؟

 • افزایش سود‌آوری از طریق فروش بیشتر به مشتریان

 • ایجاد ارتباط منظم، پیوسته و مستقیم با مشتریان

 • افزایش ارزش طول عمر مشتری سودآور

 • ایجاد رقابت و انگیزه در مشتریان برای کسب امتیاز بالاتر

 • کاهش هزینه های ارتباط با مشتری

 • کاهش هزینه های بازاریابی و فروش

ابزارهای پیاده سازی باشگاه مشتريان

برای پیاده‌سازی باشگاه مشتریان، شرکت‌ها می‌توانند از ابزارها و روش‌های مختلف استفاده کنند.این ابزارها می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا باشگاه مشتریان خود را با موفقیت پیاده‌سازی کنند و اهداف مشتری‌محور خود را دنبال کنند.

 1. نرم افزار باشگاه مشتری
 2. باشگاه مشتری کارت مغناطيسي و هوشمند
 3. باشگاه مشتری آنلاين (وب سایت)
 4. پلتفرم‌های باشگاه مشتری گمیفیکیشن (فروش محصولات با بازي و سرگرمي )
 5. پلتفرم‌های باشگاه مشتری مدل شبکه هاي اجتماعي
 6. پلتفرم‌های اپلیکیشن موبایل

مراحل راه اندازی باشگاه مشتری

 1. هدف گذاری باشگاه مشتری
 2. طراحی برنامه باشگاه مشتری
 3. انتخاب ابزارهای باشگاه مشتریان
 4. اجرا و پیاده سازی باشگاه مشتریان
 5. توسعه و پیشبرد باشگاه مشتریان
مراحل راه اندازی پیاده سازی باشگاه مشتری فرادیس