موفقیت مشتری چیست؟

موفقیت مشتری (Customer Success) پیش بینی چالش ها یا سوالات مشتری و ارائه راه حل ها و پاسخ های فعالانه است. موفقیت مشتری به شما کمک می کند تا خوشحالی و حفظ مشتری را افزایش دهید و در نتیجه درآمد و وفاداری مشتری را افزایش دهید.

موفقیت مشتری

? What Is Customer Succes

بر کسی پوشیده نیست که کسب و کار شما برای موفقیت به بازاریابی و فروش نیاز دارد. همه کسب و کارها در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، تیک تاک، لینکدین و … در حال نمایش محصولات و خدمات خود هستند.

اما در دنیایی که مشتریان گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند، فروش و بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ به تنهایی برای کسب و کار شما کافی نیستند.

سوال اصلی اینجاست امروزه کسب و کارها چه کارهای دیگری می‌توانند برای موفقیت انجام دهند؟

جواب سوال ساده است، روی موفقیت مشتری سرمایه‌گذاری کنید. یکی از محبوب‌ترین و در حال ظهورترین فرصت‌های رشد در کسب‌وکار امروزی موفقیت مشتری است.

تعریف موفقیت مشتری

موفقیت مشتری بر همکاری پیشگیرانه با مشتریان در طول مدتی که مشتری هستند متمرکز است تا به آنها کمک کند ارزش بیشتری از خرید خود کسب کنند و بازخورد خود را با شما به اشتراک بگذارند. این تجربه مشتری را به سمت جلو هدایت می کند و مسیر موفقیت آمیزی را در آینده تضمین می کند.

چه کسی به استراتژی موفقیت مشتری نیاز دارد؟

اگر مشتری دارید، باید روی موفقیت مشتری (Customer Success) سرمایه گذاری کنید.

در سال‌های اخیر، کسب مشتریان جدید برای کسب‌ و کارها گران‌تر شده است. به همین دلیل است که باید روی راضی نگه داشتن مشتریان فعلی تمرکز کنید. مشتریان خوشحال مدافع شما می‌شوند.برخی از موفق ترین شرکت های نوظهور و در حال رشد امروزی در حال سرمایه گذاری بر روی موفقیت مشتریان هستند.
به گزارش HubSpot در واقع، شرکت‌های در حال رشد 21 درصد بیشتر از همتایان راکد خود، موفقیت مشتری را در اولویت قرار می‌دهند.
کسب‌ و کارهای در حال رشد درک می‌کنند که امروزه مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای اداره یک کسب‌وکار، اطمینان از خوشحالی و موفقیت مشتریان است که هر دو محصول موفقیت مشتری هستند.

چرا موفقیت مشتری از سال 1401 به بعد مهم است؟

جذب مشتریان جدید همیشه گران تر از حفظ مشتری است. اما سال 1401 افزایش هزینه ها،حقوق پرسنل و هزینه های بازاریابی و تبلیغات باعث شده است تا جذب مشتریان جدید بسیار گران‌تر از 8 سال گذشته تمام شود.

موفقیت مشتری منجر به موفقیت در تجارت می شود. شادی و وفاداری مشتری را بهبود می‌بخشد. با کمک واقعی به مشتریان خود برای موفقیت، آنها به بزرگترین مروج و مدافع شما تبدیل می‌شوند. موفقیت مشتری به نتیجه کسب و کار شما گره خورده است زیرا به شما کمک می‌کند تا نرخ ریزش را کاهش دهید، تجدید و رضایت را بهبود بخشید، و در نتیجه درآمد را افزایش دهید.

موفقیت مشتری این قدرت را دارد که به شما کمک کند پایگاه حامیان و طرفداران خود را افزایش دهید. اگر شما یک کسب و کار مبتنی بر اشتراک هستید، این به شما کمک می کند نرخ تمدید را افزایش دهید.

به نوبه خود، مشتریان شادتر و وفادارتر به معنای کاهش نرخ ریزش است. کاهش ریزش و افزایش حفظ مشتری به طور مستقیم بر سود شما تأثیر می گذارد.با حفظ مشتریان شاهد افزایش درآمد خواهید بود.

چگونه موفقیت مشتری کار می‌کند؟

تفاوت موفقیت مشتری و پشتیبانی مشتری چیست؟

موفقیت مشتری و پشتیبانی مشتری به دنبال جلب رضایت مشتری هستند.

پشتیبانی مشتری، مشکلات را زمانی که مشتریان مطرح می‌کنند حل می‌کند.پشتیبانی مشتری پاسخگویی به سوالات، مسائل و درخواست‌های مشتری از طریق تلفن، ایمیل، چت و رسانه‌های اجتماعی است. پشتیبانی فرآیند پاسخ به درخواست‌های رسیده از مشتریان است.