مدتی است که شرکت ها استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتری را برای افزایش فروش محصولات پیاده سازی کرده‌اند. با این حال، فقط اطمینان داشتن از رونق فروش پایان داستان نیست.

حفظ تعاملات مشتری و حفظ مشترکین هدف اصلی است. استفاده از نرم افزار CRM می تواند برای بهبود برنامه موفقیت مشتری شما شگفتی ایجاد کند، به خصوص زمانی که آن را با پلت فرم موفقیت مشتری مناسب برای نیازهای تجاری خود با هم استفاده کنید.

تفاوت crm و موفقیت مشتری

CRM چه تفاوتی با موفقیت مشتری دارد؟

هدف اصلی نرم افزار CRM هدایت فروش است

هدف اصلی نرم افزار CRM هدایت فروش، بهبود روابط با مشتری و کمک به تلاش های حفظ است.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ابزاری است که به کسب و کارها در تقویت روابط با خریداران بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان پولی کمک می‌کند. این یک دید یکپارچه از داده‌های مشتری ارائه می‌دهد و به سازمان ها در هر مرحله از فرآیند فروش کمک می‌کند.

با کمک این ابزار فروش مفید، شرکت‌ها می‌توانند سرنخ ها را مدیریت کنند، پیشرفت مشتری را ردیابی کنند، عملکرد فروش را بهبود بخشند، فرآیندها را ساده کنند و فرصت‌ها را مدیریت کنند.

هدف موفقیت مشتری کمک به مشتریان برای رسیدن به اهدافشان است

هدف اصلی ابزار موفقیت مشتری، تقویت روابط مثبت با مشتری است.بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که مشتریان شما به خدمات شما پایبند هستند و خدمات شما را تمدید می‌کنند.

موفقیت مشتری معمولاً با ابزارهای داخلی ارائه می‌شود تا دیدی جامع از مشتریان شما و سلامت حساب آنها ارائه دهد. این ابزارها بینش‌هایی را در مورد معیارهای مختلف ارائه می‌دهند. که به تیم موفقیت مشتری شما امکان می‌دهد تشخیص دهد که کدام مشتریان به کمک بیشتری نیاز دارند یا جایی که ممکن است نقاط درد بالقوه وجود داشته باشد.

موفقیت مشتری یک رویکرد پیشگیرانه است که بر کمک به مشتریان برای رسیدن به اهدافشان متمرکز است. این شامل توسعه و ایجاد روابط با مشتریان شما و در عین حال کمک به آنها در دیدار و پیشی گرفتن از اهداف تجاری خود با تسهیل اجرای موفقیت آمیز خدمات یا محصولات شما در مورد هر مشتری است.

موفقیت مشتری یک پلتفرم ارزشمند برای کسب و کار شماست

به طور خلاصه، CRM ها بر مرحله تراکنش ارتباط با مشتری تمرکز می‌کنند. پلتفرم های موفقیت مشتری بر کل رابطه و ارائه ارزش مستمر تمرکز دارند. در حالی که CRM ها مزایای خود را دارند، ابزارهای مدیریت روابط سنتی فاقد ویژگی های لازم برای پرورش رشد طولانی مدت هستند. این یک پلتفرم موفقیت مشتری را به ابزاری ارزشمند برای هر شرکتی تبدیل می‌کند.

برخلاف CRM، پلتفرم موفقیت مشتری کل چرخه زندگی مشتری را پوشش می‌دهد. به عنوان یک CRM، یک پلتفرم قوی موفقیت مشتری دارای کارایی اتوماسیون و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده است.

ویژگیهای پلتفرم قوی موفقیت مشتری چیست؟

  • تمرکز بر چرخه عمر مشتری
  • نظارت بر سلامت مشتری
  • ارتباط با مشتری را تقویت می‌کند
  • اطمینان حاصل می کند که مشتریان می توانند با محصولات شما موفق شوند.

آمار به طور معمول نشان داده است که شرکت هایی که بر ایجاد رابطه عمیق تر با مشتریان خود تمرکز می‌کنند، نتایج بهتری دارند.

تفاوت بین مدیریت ارتباط با مشتری و موفقیت مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شیوه‌ها، استراتژی‌ها و فناوری‌هایی را با هم ترکیب می‌کند که به شما کمک می‌کند تمام روابط و تعاملات خود را با مشتریان فعلی و مشتریان جدید بالقوه مدیریت کنید.

یک نرم افزار CRM تمام داده های ارزشمند را از چرخه عمر مشتریان، مانند اطلاعات شخصی مشتریان، تاریخچه خرید، ترجیحات خرید، و نگرانی ها جمع آوری می کند و همه آنها را برای دسترسی آسان تر در یک پایگاه داده واحد ثبت می کند.

هدف اصلی نرم افزار CRM هدایت فروش، بهبود روابط با مشتری و کمک به تلاش های حفظ است.

موفقیت مشتری چیست؟

موفقیت مشتری یک رویکرد پیشگیرانه است که بر کمک به مشتریان برای رسیدن به اهدافشان متمرکز است. این شامل توسعه و ایجاد روابط با مشتریان شما و در عین حال کمک به آنها در دیدار و پیشی گرفتن از اهداف تجاری خود با تسهیل اجرای موفقیت آمیز خدمات یا محصولات شما در مورد هر مشتری است.

هدف اصلی ابزار موفقیت مشتری، تقویت روابط مثبت با مشتری است، بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که مشتریان شما به خدمات شما پایبند هستند و خدمات شما را تمدید می‌کنند.